Adak Allah’a verilen bir sözdür. İnsanın sorumlu olmadığı halde farz veya vacip cinsinden kurban kesme ibadeti yapacağına dair Allah’a söz vererek o ibadeti kendisine sorumlu kılmasıdır. Ulu kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, verilen sözde durulması, ahde ve akitlere bağlı kalınması emredilmiştir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’de (S.A.V) Allah’u Tealaya itaat kabilinden adakların yerine getirilmesini istemiştir. Adak kurbanının etinden adak sahibi, anne, baba, dede ve nineler çocukları ve torunları yiyemez.

Adak Kurbanı Ne Zaman Kesilmelidir?
Buradaki en önemli husus ‘şart’ konusudur. Bir şarta bağlı olarak kurban kesmeyi adayan kişi, şart gerçekleşmesi halinde adağını ilk fırsatta yerine getirmelidir. Şarta bağlı olmayan adaklar ise herhangi bir vakitte yerine getirilebilir. Eğer kurbanı kesmek için maddi olarak da uygunsak yine ilk fırsatta kesilmelidir. Kurban etinin ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofrasına ulaşması hepimizi huzurlu edecektir.

Adak kurbanınız ihtiyaç sahiplerinin sofrasında olsun
Allah-u Teâla’ya şükrümüzü ifade ettiğimiz bir ibadet çeşidi olan kurban, adak çeşitlerinden sadece biridir. ADAK İSTANBUL olarak, kendinize vacip kıldığınız kurban adağınızın ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofrasına ulaşmasına vesile oluyoruz. Küçükbaş kurban keserek adağınızı yerine getirebilirsiniz.

Sayısız sebep yok mu sizce de mutlu olmak için. Her bir nefes, kalbimizin her atışı, gökten düşen sadece bir yağmur tanesi hatta. İkramda bulunmak isteriz bazen, toprak gibi, cömertçe, hiçbir karşılık beklemeden. Belki verdiğimiz bir söz için belki sahip olduklarımızın şükrü için. Belki de çok uzakta, hiç görmediğimiz bir çocuğun mutluluğunu paylaşmak için. İşte tüm bu duyguları adakta bulunduğunuz kurbanı keserek yaşayabilirsiniz

İstanbul adak, İstanbul adak fiyatları, İstanbul adakcı, İstanbulda adaklık, İstanbul adakçı, adakcılık, adaklık koyun, adaklık koç, kurbanlık büyük baş küçük baş hayvan satışı Adak, akika, şükür kurban kesimi yapılır, adalar adaklık, adalar kurbanlık, arnavutköy adaklık, arnavutköy kurbanlık, ataşehir adaklık, ataşehir kurbanlık, avcılar adaklık, avcılar kurbanlık, bağcılar adaklık, bağcılar kurbanlık, bahçelievler adaklık, bahçelievler kurbanlık, bakırköy adaklık, bakırköy kurbanlık, başakşehir adaklık, başakşehir kurbanlık, bayrampaşa adaklık, bayrampaşa kurbanlık, beşiktaş adaklık, beşiktaş kurbanlık, beykoz adaklık, beykoz kurbanlık, beylikdüzü adaklık, beylikdüzü kurbanlık, beyoğlu kurbanlık, beyoğlu adaklık, Büyükçekmece adaklık, büyükçekmece kurbanlık, çatalca adaklık, çatalca kurbanlık, çekmeköy adaklık, çekmeköy kurbanlık, esenler adaklık, esenler kurbanlık, esenyurt adaklık, esenyurt kurbanlık, eyüp adaklık, eyüp kurbanlık, fatih adaklık, fatih kurbanlık, gaziosmanpaşa adaklık, gaziosmanpaşa kurbanlık, güngören adaklık, güngören kurbanlık, kadıköy adaklık, kadıköy kurbanlık, kağıthane adaklık, kağıthane kurbanlık, kartal adaklık, kartal kurbanlık, küçükçekmece adaklık, küçükçekmece kurbanlık, maltepe adaklık, maltepe kurbanlık, pendik adaklık, pendik kurbanlık, sancaktepe adaklık, sancaktepe kurbanlık, sarıyer adaklık, sarıyer kurbanlık, silivri adaklık, silivri kurbanlık, sultanbeyli adaklık, sultanbeyli kurbanlık, sultangazi adaklık, sultangazi kurbanlık, şile adaklık, şile kurbanlık, şişli adaklık, şişli kurbanlık, tuzla adaklık, tuzla kurbanlık, ümraniye adaklık, ümraniye kurbanlık, üsküdar adaklık, üsküdar kurbanlık, zeytinburnu adaklık, zeytinburnu kurbanlık

Open chat
1
Merhaba... Nasıl yardımcı olabiliriz?